سامانه ثبت نام

تولید کاتالیزوری جدید برای تبدیل گاز متان به متانول در دمای اتاق

23 شهریور 1395

واحد پژوهش کنگره بین المللی جامع شیمی ایران از تولید کاتالیزور آهن داری به عنوان تسریع کننده فرآیند تبدیل گاز متان به متانول خبر دادند.

گروهی از محققان بلژیکی و آمریکایی کاتالیزور جدیدِ آهن داری را به عنوان تسریع کننده فرآیند تبدیل گاز متان به متانول معرفی کردند. این مقاله به تازگی در مجله Nature، منتشر شده است. هر چند بخش عمده ای از گاز طبیعی از متان تشکیل شده است اما تبدیل این گاز به سایر محصولات پر کاربرد هیدروکربنی چندان ساده نیست، چرا که رآکتورهای موجود برای به دست آوردن این سوخت مایع به دمای بالایی در حدود 800 درجه سانتی گراد نیاز دارند.
از این رو این گروه تحقیقاتی، کاتالیستی از جنس زئولیتِ آهن دار، نا همگن و مناسب برای تبدیل متان به متانول را ابداع کردند. این کاتالیست یک Fe-α، را در مرکز خود دارد و توسط اکسید نیتروژن فعال می شود. از این رو فرآیند پر هزینه و دشوار تبدیل گاز به مایع در دمای اتاق و با صرفه اقتصادی بالاتر انجام خواهد شد.
گفتنی است، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه مواد و ساخت پیشرفته اقدام به راه اندازی ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته کرده است تا فناوری های مرتبط با این حوزه بیش از پیش در کشور ارتقاء یابد. قابل ذکر است همایش شیمی ایران با هدف یافتن دستاوردهای جدید علمی برگزار خواهد شد.

 

برچسب: نخستین همایش بین المللی شیمی ایران، شیمی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی آلی، بیو شیمی، پلیمر های معدنی، سینتیک و مکانیسم واکنش های معدنی، سنتز و شناسایی ترکیبات معدنی، شیمی آلی فلزی، نانوشیمی، الکتروشیمی ترکیبات معدنی، نفت ، گاز و پتروشیمی، خوردگی، شیمی دارویی، کاربرد شیمی در صنایع غذایی، کاربرد شیمی در محیط زیست، فیتو شیمی، نانو ذرات، نانو و صنعت، روش های سنتز و شناسایی نانو ساختار ها، کنگره بین المللی شیمی، شیمی ایران، همایش شیمی،الکتروشیمی،اوربیتال، اتم، مولکول،پتروشیمی، فراخوان مقاله شیمی، فراخوان مقاله های شیمی، فراخوان مقالات شیمی،پایان نامه، جزوه های ارشد ، کنکور ارشد ، گواهی نامه کنگره ، گواهی نامه کنفرانس ، گواهی نامه همایش ، چاپ مقالات، چاپ مقالات گواهی نامه ،دریافت مقاله ، اکسپت مقالات ، نمایه شدن مقاله ، نمایه شدن مقالات

 


413
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مجلات حامی

تماس با دبیرخانه

 

02133699094 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش