سامانه ثبت نام

تولید شیشه‌ای که به طور خودکار دودی می‌شود

3 شهریور 1395

 یکی از اهداف نخستین همایش ین المللی ایران ارائه جدیدترین یافته های پژوهشی در زمینه شیمی و کلیه گرایش های آن است. در گزارش زیر یکی از یافته های شیمی آورده شده است.
شیشه هوشمند

محققان آمریکایی یک شیشه هوشمند برای جلوی خودروها و پنجره خانه‌ها ابداع کرده‌اند که بطور ارزان و موثری به کنترل رنگ به شیوه الکترونیکی پرداخته و هزینه‌های گرمایش و سرمایش را کاهش میدهد.

 شیشه هوشمند محققان دانشکده مهندسی کوکرل دانشگاه تگزاس در آستن می‌تواند با یک بار الکتریکی کوچک، تیره یا روشن شده و اجرای آن طی فرآیند جدید کم‌هزینه و با دمای کم به آسانی ممکن می‌شود.

این فرآیند اجرایی جدید است که شیشه هوشمند را از سایر پنل‌های بلوری مایع کنونی یا شیشه جلوی الکتروکرومیک متمایز کرده است.

ماده جدید شامل یک جامد آمورف است که از اکسید نیوبیوم تغلیظ شده با مواد شیمیایی ساخته شده و ساختار آن نسبت به مواد مشابه از تراکم کمتری برخوردار است. این امر باعث شده تا شیشه جدید از انعطاف بیشتری برخوردار بوده و دو برابر انرژی کارآمد داشته باشد.

این ماده جدید بر خلاف پوشش‌های سنتی که باید بر روی سطوح شیشه‌ای اعمال می‌شدند، می‌تواند برای کاهش بیشتر هزینه‌ها روی پلاستیک هم قرار بگیرد.

در حالیکه از شیشه‌های هوشمند می‌توان برای ساخت شیشه‌های رنگی دلخواه یا عینک‌های آفتابی فناوری پیشرفته بهره برد، محققان بر این باورند که فرآیند جدید اجرا همچنین می‌تواند برای ساخت سایر مواد غیرشفاف برای ساخت ابرخازن‌های کارآمدتردر آینده نزدیک مورد استفاده قرار بگیرد.

همایش شیمی ایران در تاریخ 22 دی ماه سال جاری برگزار می گردد.

برچسب: نخستین همایش بین المللی شیمی ایران، شیمی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی آلی، بیو شیمی، پلیمر های معدنی، سینتیک و مکانیسم واکنش های معدنی، سنتز و شناسایی ترکیبات معدنی، شیمی آلی فلزی، نانوشیمی، الکتروشیمی ترکیبات معدنی، نفت ، گاز و پتروشیمی، خوردگی، شیمی دارویی، کاربرد شیمی در صنایع غذایی، کاربرد شیمی در محیط زیست، فیتو شیمی، نانو ذرات، نانو و صنعت، روش های سنتز و شناسایی نانو ساختار ها، کنگره بین المللی شیمی، شیمی ایران، همایش شیمی،الکتروشیمی،اوربیتال، اتم، مولکول،پتروشیمی

 


623
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مجلات حامی

تماس با دبیرخانه

 

02133699094 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش