سامانه ثبت نام

ایران تا پایان سال بنزین صادر می کند

19 فروردین 1395

به گزارش ایرنا، میزان مصرف بنزین در کشور به طور میانگین 70 میلیون و 500 هزار لیتر در روز است که نزدیک به 9 میلیون لیتر از آن از محل واردات تامین می شود.
در صورت پیشرفت طرح های در دست اجرا که مهمترین آنها پالایشگاه ستاره خلیج فارس است، ایران در تولید بنزین خودکفا می شود.
در همین پیوند، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی اعلام کرد: با اصلاح کیفیت محصولات تولیدی پالایشگاه ها و وارد مدار شدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال به صادرکننده بنزین تبدیل می شویم.
به گزارش وزارت نفت، «عباس کاظمی» در نشست با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و بازدید از طرح افزایش تولید بنزین پالایشگاه بندرعباس گفت: این پالایشگاه جزء هشت پالایشگاه ایران است که پس از انقلاب با هدف صادرات ساخته شد.
وی افزود: با توسعه صورت گرفته و برنامه های تدوین شده، امیدواریم به هدف صادرات در این پالایشگاه دست یابیم.
کاظمی درباره طرح افزایش میزان تولید بنزین در پالایشگاه بندرعباس گفت: با اجرای این طرح، در نیمه نخست امسال با افزایش ظرفیت سه میلیون لیتر بنزین استاندارد در این پالایشگاه ظرفیت موجود به ١٢ میلیون لیتر می رسد.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران اعلام کرد تبدیل مازوت به بنزین جزء اولویت های پالایشی وزارت نفت تعریف شده است.
وی درباره برنامه پالایشگاه اصفهان و بندرعباس برای اجرای طرح تبدیل مازوت به بنزین افزود: هم اکنون سرمایه گذاری های خارجی آمده است اما اجرای این پروژه ها را مستلزم ضمانت دولت کرده اند که با رایزنی های صورت گرفته و حمایت جدی دولت به یقین این پروژه ها اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، میزان سرمایه گذاری لازم را برای اجرای این طرح نزدیک به سه میلیارد دلار اعلام کرد.
معاون وزیر نفت ادامه داد: سرمایه گذاران، سرمایه خود را پس از راه اندازی واحدها از طریق برداشت محصول می گیرند.

منبع:ایرنا


891
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مجلات حامی

تماس با دبیرخانه

 

02133699094 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش