سامانه ثبت نام

سفیر ایران: هند علاقه مند به سرمایه گذاری در نفت وگاز و پتروشیمی ایران است

18 فروردین 1395

به گزارش ایرنا،«غلامرضا انصاری» روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه P4 (پلاستیك ،پتروشیمی ،چاپ و بسته بندی) كه با حضور وزیر نفت هند و تعدادی از كارشناسان شركت های نفت و گاز و انرژی در مركز نمایشگاه هند در نویدا گشایش یافت افزود:شركت های هندی از فرصت مغتنمی كه بعد از رفع تحریم ها بوجود آمده برای همكاری و سرمایه گذاری درایران استفاده كنند.
وی خاطرنشان كرد: همكاری ایران و هند در بخش های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت سابقه ای طولانی دارد و دو كشور در دوران جدید می تواند این همكاری را توسعه دهند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو خاطرنشان كرد كه هند علاقه مند به مشاركت و سرمایه گذاری در بخش های پائین دستی صنعت نفت ایران بویژه پتروشیمی و كود شیمیایی است.
وی با اشاره به حضور ایران در نمایشگاه P4(پتروشیمی ،پلاستیك ،چاپ و بسته بندی )هند اظهار كرد مواد اولیه بسیاری از محصولاتی كه دراین نمایشگاه به نمایش گذاشته شده در بخش پتروشیمی تولید می شود .
انصاری گفت كه ایران با داشتن ذخایر عظیم گاز به عنوان ماده اولیه پتروشیمی از ظرفیت بالایی برای همكاری با هند برخوردار است .
وی، فاصله نزدیك بین ایران و هند را از دیگر عوامل گسترش همكاری دو كشور دانست و تصریح كرد فاصله بین بندر چابهار ایران و بندر «موندرا» در غرب هند بسیار نزدیكتر از فاصله شهرهای بزرگ هند مانند دهلی – بمبئی است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو با بیان اینكه فرمول قیمت گذاری گاز در ایران نهایی شده است خاطرنشان كرد سرمایه گذاران هندی می توانند از مزیت های موجود در ایران برای سرمایه گذاری و ساخت محصولات درایران و انتقال آن به بازار بزرگ هند بهره مند شوند.
وی در ادامه اقتصاد ایران و هند را مكمل یكدیگر دانست و تصریح كرد ایران به عنوان یكی از بزرگترین تولیدكنندگان نفت و هند مصرف كننده بزرگ انرژی، فرصت های زیادی برای همكاری دارند.
انصاری در پایان از شركت كنندگان دعوت كرد كه از غرفه ایران در نمایشگاه پتروشیمی ،پلاستیك ،چاب و بسته بندی در نویدا دیدن كنند.
نمایشگاه پتروشیمی ،پلاستیك ،چاپ و بسته بندی با حضور شركت های مختلف ازجمله ایران در مركز نمایشگاههای هند در نویدا دهلی نو از روز گذشته به مدت چهار روز گشایش یافت.
هند از مشتریان نفت و گاز ایران است و وزیر نفت این كشور قرار است برای گسترش ارتباطات اقتصادی بویژه در موضوع انرژی اواخر هفته جاری راهی تهران شود.

منبع:ایرنا


853
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مجلات حامی

تماس با دبیرخانه

 

02133699094 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش