سامانه ثبت نام

توسعه صنعت پتروشیمی راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی

7 فروردین 1395

 • عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه صنعت پتروشیمی از موثرترین راهها برای کاهش خام فروشی و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در حوزه نفت است.
 • به گزارش شانا، نادر فریدونی بابیان این که توسعه صنایع ایجاد کننده ارزش‌ افزوده از اهداف برنامه ششم است، اظهار کرد: یکی از هدفهای مهم در برنامه‌های توسعه کشور کاهش و پایان دادن به خام فروشی مواد اولیه است.

  عضو کمیسیون انرژی افزود: توسعه صنایع میان دستی و تکمیلی به ‌موازات بخشهای بالادستی مانع ادامه خام فروشی می‌شود از این‌ رو باید از همه ظرفیتها برای این منظور استفاده کرد.

  وی با اشاره به حجم بالای سرمایه ‌گذاریهای شکل‌ گرفته در صنعت پتروشیمی گفت: کشورمان رتبه بالایی در زمینه وجود ذخایر نفت و گاز دارد بنابراین استفاده از این منابع باید به شکل ارزش ‌افزوده توسعه یابد تا نفع بیشتری برای کشور ایجاد کند.

  عضو کمیسیون انرژی ادامه داد: توسعه صنعت پتروشیمی از موثرترین راهها برای کاهش خام فروشی و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در این بخش است.

  به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، فریدونی به توسعه فازهای پارس جنوبی در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی فازهای جدید این مگا پروژه، ظرفیت تولید گاز کشور به صورت چشمگیری افزایش یافت، از این ‌رو باید کوشش کرد همزمان صنایع تبدیلی نیز توسعه یابد تا از طریق ایجاد ارزش‌افزوده، نفع بیشتری برای کشور حاصل شود.

  منبع:شانا

708
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مجلات حامی

تماس با دبیرخانه

 

02133699094 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش