سامانه ثبت نام

بمب افکن های روسی 1000 تانکر نفتکش داعش را منهدم کردند

3 آذر 1394

به گزارش ایرنا وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: در جریان حملات هوایی بمب افکن های روسی در پنج روز اخیر چند کاروان نفتکش های حامل نفت داعش در سوریه مورد حمله قرار گرفت و در مجموع بیش از یکهزار تانکر نفتکش نابود شده است. 
در منطقه رقه هواپیماهای تجسسی روسی دو کاروان نفتکش های داعش را شناسایی کردند که به انتقال نفت از مراکز پالایش نفت در این منطقه می پرداختند. در مجموع در شبانه روز گذشته در این منطقه حدود 80 تانکر نفتکش بر اثر حملات هوایی منهدم شده است.
بمب افکن های سوخو یک پالایشگاه نفت تحت کنترل داعش را در 50 کیلومتری جنوب شهر رقه مورد حمله قرار داده و بخش های مختلف آن را منهدم کردند.
در منطقه صحرایی المحیمیره در 50 کیلومتری شمال شهر دیرالزور هم بکب افکن های سوخو-34 به یک مخزن بزرگ نگهداری نفتداعش حمله کرده و آن را به آتش کشیدند.
در روزهای اخیر هواپیماهای روسی در چند منطقه سوریه به مراکز پالایش و وسایل نقلیه حمل نفت داعش حمله کرده و خسارات سنگینی به امکانات نفتی این گروه تروریستی وارد کردند.
«سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه به تازگی اعلام کرد: حملات هوایی روسیه ضربه سختی به درآمد نفتی داعش وارد کرده و سبب شده این گروه تروریستی از تجارت روزانه 60 هزار تن نفت از سوریه محروم شود.

منبع:ایرنا


966
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مجلات حامی

تماس با دبیرخانه

 

02133699094 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش