سامانه ثبت نام

ال.ان.جی ایران از مسیر عمان صادر می شود

2 آذر 1394

به گزارش ایرنا از وزارت نفت، بیژن زنگنه وزیر نفت در ادامه دیدارهای دوجانبه خود با کشورهای حاضر در اجلاس مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی.یی.سی.اف) عصر امروز (یکشنبه) با محمد بن حمد الرمحی، وزیر نفت و گاز عمان که کشورش به عنوان عضو ناظر در این مجمع در حال فعالیت است، گفت وگو کرد.
مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران درباره مهمترین محور مذاکرات با محمدبن حمد الرمحی که عصر دیروز(شنبه، ٣٠ آبانماه) برای شرکت در سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز وارد تهران شده است، گفت: مذاکره درباره چگونگی استفاده از تجهیزات ال.ان.جی عمان مهمترین محور مذاکرات امروز بوده است.
هم اکنون حدود ٢٣ درصد از ظرفیت تولید ال.ان.جی عمان بدون استفاده مانده و قرار است ایران از این ظرفیت خالی برای بازاریابی و فروش ال.ان.جی استفاده و به ازای آن هزینه حق العملکاری برای تبدیل گاز به ال.ان.جی را به این کشور پرداخت کند.
علیرضا کاملی دیگر محوراین مذاکرات را بررسی آخرین روند مطالعه بخش خشکی و دریایی صادرات گاز ایران به عمان بیان کرد و افزود: هم اکنون کار مطالعات بخش دریایی این خط لوله از سوی شرکت تاسیسات دریایی در حال انجام است.
انجام مطالعه صادرات گاز ایران به عمان در دو بخش خشکی و دریایی تعریف شده است که مطالعه بخش دریایی صادرات گاز ایران به عمان، ٢٩ شهریورماه امسال به شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران (IOEC) سپرده شد و قرارداد آن میان مدیران عامل شرکت ملی صادرات گاز ایران، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران و سیف بن حمد السلمانی، مدیرکل برنامه ریزی و ارزیابی پروژه ها در وزارت نفت و گاز عمان امضا شد.
براساس توافق سال ٢٠١٣ میان دو کشور، قرار است روزانه ٢٨ میلیون مترمکعب گاز ایران از طریق یک خط لوله از بستر خلیج فارس به عمان صادر شود.

منبع:ایرنا


1001
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مجلات حامی

تماس با دبیرخانه

 

02133699094 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش